její

Petr Kabelík - KolinC

osobní stránky

Moje Vendulka

Vendula není jenom krásné ženské jméno. Vendula je jméno krásné ženy.

-         Jméno je slovanského původu. Teprve nedávno se toto jméno osamostatnilo, původně se jednalo  o domáckou formu jména Václava. Znamená "více slavná".

Za svobodna se jmenovala CRHOUNKOVÁ,

avšak od 7.9.2012 se jmenuje KABELÍKOVÁ... to znamená že byla SVATBA

příjmení její maminky je BIRČÁKOVÁ.

-         kořeny má na Slovensku, v Bojnicích a do Čech se přestěhovala, když jí byli 3 roky.

Narozena dne pátého v jedenáctém měsíci.

Na přelomu milénia oslavila třinácté narozeniny.

Její míry .... to se u žen nezveřejňuje. (Ale postavu má jak vino, to mi věřte.)

Bydlela v Rudné pod Pradědem,  kde má ráda přírodu, kopce, louky, pole kol této vesničky a krásné vzpomínky na dětství, prožité mezi kamarády.

Jejím znamením je Štír

-         Lidé narození ve znamení Štíra bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří, vše pozorně sledují a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou. Jen velmi těžko se dá odhadnout, jak budou reagovat. Lidé Štíři mají silnou vůli a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost a jsou schopni obstát i ve složitých životních situacích. Jsou velmi předvídaví a mají bystrého ducha, což jim umožňuje lehce odhalit u druhých nejzranitelnější místo. Štíři berou celý svůj život jako boj se svým vnitřním "já" a se světem, který je obklopuje, proto většinou zůstávají nepochopeni. Jsou zralejší a důkladnější než ostatní lidé a vždy se snaží dostat pod povrch věcí a života. Pro hloubku a nesdělitelnost jejich citů je obtížné se jim přiblížit. Negativními projevy může být jejich mstivost, žárlivost a přecitlivělost. Jejich potřeba vše měnit může přerůst v destruktivní chování.

Šťastná čísla 4 a 7

Oblíbený  film      - Vykoupení z věznice Shawshank

seriál    - Jak jsem potkal vaši matku

žánr      - inteligentní komedie, k zamyšlení

autor     - Jaroslav Foglar (z mladých let), Irena Sehnerová, Oldřich Matoušek, Jaro Křivohlavý

barva    - zelená, hnědá, bíla, ale všechny jsou hezké

hory      - Jeseníky

Miluje  - mě :-)

- její skautský oddíl

- přírodu a toulky v ní

- psy, kočky.. všechny zvířátka

Ráda    - putuje krajnou, vnímá krásu přírody

- si povídá

- kouká na filmy

- poslouchá hudbu

- čte

Je študovaná!

-         ZŠ dokončila v roce 2003 a pak „hurá“ na obchodní akademii do Bruntálu, kde po 4 letech úspěšně složila maturitní zkoušku. Podala si přihlášku na vysokou školu Báňskou do Ostravy na obor Ekonomická žurnalistika, ale to ji vůbec nezaujalo a matematické a fyzikální jevy jsou na ni příliš. O to víc má radši humanitní předměty a tak se vrhla na studium na Vyšší odborné škole obor Sociální práce a speciální pedagogika, kde v červnu 2012 složila absolutorium s červeným diplomem a stala se Dis.

Koníčky

-         jeden její obrovský kůň je SKAUTING. Dostala se k němu v Bruntále když jí bylo "už" 19 let. Ale před tím 4 roky vedla v Rudné malý oddíl dětí, po vesničce různě bydlících, v duchu Foglarovek. Nejprve byli registrovaní pod Pionýrem, ale pak přešly pod Bruntálské skauty, kde ji skauting naprosto pohltil a stal jejím životním stylem. Tak jako pro mě.

Krasavice

-         a kdo si myslí něco jiného, tak .... :-)

S politováním Vám čtenářům musím sdělit, že zemřela po porodu naší dcery Marušky

-         1. května 2014

Jak jsou ty naše životy k smíchu... Kolik času trávíme nadáváním, trápením se, strachem, jak málo se radujeme.Když ale odejde kamarád, tak vás to změní, cítíte se nazí, bezmocní a dojde vám, že "život je více než šaty", jídlo, kariéra... Jaká síla řídí, že odejde člověk, který rozdával radost a vlídnost, který miloval život a druhé lidi, zatímco "vy" jste dostali právo tady zůstat? Budeš mi moc chybět, Vendulko. Posílám Ti pusu do Nebe a doufám, že tam jsi. Nikde jinde totiž být nemůžeš...

Pavlína Floková - Fosa

Děkuji Fose za za tyto krásná slova.

Její tablo plné vzpomínek

ROK 2014

Den před porodem       První jarní den na zahrádce           Doma na schodech

ROK 2013